Bramborová kaše s cizrnou

Cizrna je pro někoho výborná luštěnina. Koupit ji můžeme neupravenou nebo v podobě sterilované. Cizrnu v syrovém stavu musíme před vařením nejprve namočit. A bramborová kaše, nebo jestli chcete pyré, je velmi chutná záležitost. „Cizrnu si uvaříme společně s bramborami, které potom můžeme rozmačkat, rozmixovat nebo namlet. Dále postupujeme stejně jako při přípravě bramborové kaše,“ říká kuchař z Radniční restaurace v Jihlavě Svatoslav Rychtecký.

Přidáme máslo a mléko, což je velmi důležité. „Cizrna je velmi hutná, musíme ji zjemnit,“ dodává kuchař.

Můžeme použít i cizrnu sterilovanou, kterou namáčet nemusíme. Kaše má ale potom jinou chuť i barvu.

Do bramborové a cizrnové kaše můžeme přimíchat špenát. „Může být listový, čerstvý, nebo mražený. Nijak ho neupravujeme, jen ho přidáme.“ Kaše bude díky tomu vypadat krásně barevně.

Ke kaši si můžeme dát cokoli, třeba kuřecí prso, které vidíte na fotografii.

autor: dak

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...