Topinkové variace

Do naší kuchyně se v poslední době vrátily topinky. Mužská část rodiny s oblibou spotřebovává starší chleba právě v podobě topinek a rozhodně na nich nešetří česnekem. Několik vylepšení topinek můžu doporučit i vám.

Topinka s vajíčkem

Do krajíce chleba, který se opéká na pánvičce, udělejte menší otvor a vyplňte jej rozklepnutým vajíčkem. Topinku s vejcem, až je hotová si pak můžete na talíři obložit plátky šunky a česnek klidně vynechat.

Topinky se zeleninou

K topinkám se dříve podávala ďábelská toustová směs, topinky jsou oblíbenou přílohou k tatarským biftekům, ale já mám jiné nápady. Další variací může totiž být orestovaná zelenina na cibulce a plátcích česneku. Na pánev přihodíme rajčata, papriky, cukety a třeba i kostičky slaniny a máte večeři hotovou.

Topinky se žampiony

Chuťově jistě zajímavou obměnou mohou být restované žampiony se špenátem a sýrem – začíná se opět na cibulce a plátcích česneku, přidáme nakrájené žampiony, a když jsou téměř hotové, přisypeme čerstvý listový špenát. Na závěr vmícháme trochu svého oblíbeného strouhaného sýra, dosolíme, opepříme a podáváme na topinkách.

autor: dak

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.