Štrúdl v toustovači

Libor Hoření je mladý muž, který v kuchyni mnoho času nepobude, ale zato se umí postarat šikovným amatérským kuchařkám a kuchařům o jejich recepty.

Internetová stránka, kde se jejich recepty ukládají, už obsahuje padesát pět tisíc receptů.

Devětadvacetiletý mladík přiznává, že je pomalu načase, aby se začal v kuchyni orientovat a něco se naučil, a jeho vlastní stránka mu v tom pomáhá. Překvapivě nejvyhledávanějším receptem na ní není svíčková nebo jiná česká klasika. Vedou zkrátka sladké recepty. „Úplně na prvním místě je andělský nadýchaný perník, což je prostě výborný perník, který mají všichni rádi. Takový nejzajímavější recept, který mi připadá unikátní, je pro mě štrúdl v toustovači. Vezmete listové těsto, jablka, skořici, cukr rozinky, dáte to do toustovače a za tři minuty máte štrúdly ve tvaru toustu. To mi připadá jako taková rychlá, zajímavá jednohubka třeba pro návštěvy,“ směje se mladý muž.

50 g listového těsta

½ jablka

cukr

skořice

několik rozinek

Nezvykle připravený závin je pojmenován ‚štrúdl pro samotáře‘ a stačí vám na něj jen padesát gramů listového těsta, půl jablka, rozinky, cukr a skořice podle chuti a je to! Když válíme onen kousek těsta, měli bychom se snažit vyválet jej do obdélníku, abychom jej mohli ohnout a uzavřít jako kapsu.

Zapékací toustovač vymažeme máslem a necháme pořádně rozehřát, vložíme štrúdlové kapsy a upečeme. Za tři minuty by mělo být hotovo, ale samozřejmě si můžeme nechat dobrotu zapékat déle. Máte-li v ledničce koupené hotové listové těsto a překvapí vás nečekaná návštěva, nemusíte rychle upečený moučník ani nazývat štrúdlem pro samotáře.