Šlehačkový štrůdl

Jistě pravidelně přemýšlíte, co podat návštěvě ke kávě. Má to být něco originálního a zároveň něco, co nám nepřidělá tolik práce. Kombinací obojího je šlehačkový štrůdl. A považte! Potřebujeme jen tři ingredience.

Recept máme od paní Zuzany Pěchotové, která ráda vaří a vymýšlí nové pokrmy. „Potřebujeme skutečně jen tři ingredience – šlehačku, mouku a sůl. Do hrnečku si dáme šlehačku, třeba 250ml. Přidáme stejné množství hladké mouky a špetku soli.“

To celé vypracujeme na těsto a máme dvě placky a dvě budoucí šišky.

Čím je naplnit? Improvizaci se meze nekladou. „Tvarohová, jablková, třešňová, ořechová, nejlepší je samozřejmě višňová. Dáte si na těsto rozdrobený rumový perníček a na ten pokladete vypeckované višně. Šťáva se dostane do těch perníčků, je to skvělé,“ usmívá se paní Zuzana.

Stejně můžete postupovat v sezóně švestek.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...