Pštros asi není tak hloupý, jako se o něm říká
K chovu pštrosů potřebujete velký výběh, uzavřené prostory pro případ horšího počasí a zimy a pak také hodně trpělivosti. Samice snáší vajíčka, o které se musí chovatel určitým způsobem postarat. „Chceme-li malá kuřata, musíme je uložit do teplých prostor, otáčet a za měsíc a půl čekáme narození mladých,“ říká chovatelka těchto monumentálních zvířat z Moravce na Žďársku.
Pštros prý má větší oko než mozek, hloupý ale není. „Jsou spíš zvědavý a díky své velikosti v nás budí respekt,“ dodává chovatelka.
Dospělý pštros může dosáhnout váhy až kolem sta kilogramů. Masa je na něm asi třetina. Farmaceutický a kosmetický průmysl požaduje sádlo a módní průmysl prahne po pštrosí kůži. Vedle té krokodýlí je prý vysoce kvalitní.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka


Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.