Oblečte se na ples podle pozvánky

18. leden 2012

Ve středečním Tandemu to radil taneční mistr a znalec etikety Josef Málek. Problémem ovšem je, že pořadatelé bálů často netisknou pozvánky, natož aby tam uvedli vhodné oblečení.

Rozhodně ale zapomeňte na džíny a botasky, na běžný ples, maturitní, rybářský nebo hasičský, patří pro pány černý oblek s kravatou a taneční boty, pro dámy šaty, ve kterých se dá pohodlně tančit.
Pokud byste zamířili do „vyšší společnosti“ a na pozvánce by bylo uvedeno „black tie“, jsou pánové očekáváni ve smokingu a dámy v dlouhých, ale pohodlných šatech. Pokyn „white tie“ je na naši garderobu nejnáročnější, muži musí přijít ve fraku (sako s krovkami) a ženy v dlouhých šatech s dekoltem. Podívejte se na Pretty Woman, Julia Roberts a Richard Gere jsou tam ukázkově oblečeni do nejvyšší společnosti.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...