Marie Černá: Jsem chodící reklamou výrobků z Vysočiny

2. září 2015

V Tandemu se svezla Marie Černá, předsedkyně certifikační komice „VYSOČINA regionální produkt“, stylově oblečená téměř od hlavy k patě do saka, šátku, šperků, které vyrobili lidé na Vysočině. Doprovod jí dělal Jan Dvorský z kozí farmy v Olešence, jehož mléko a sýry se pyšní touto regionální značkou.

Nejzdravější a také k přírodě nejšetrnější je kupovat si výrobky, které vznikly pár kilometrů od našeho domova. Produkty, které se chlubí značkou „VYSOĆINA regionální produkt“ vám zaručují, že opravdu vzešly z našeho kraje. Marie Černá říká, že např. v oblasti jídla se z pestré nabídky dá připravit celá hostina – klobásky z Krucemburku, bítešský chléb, pivo z Brodu a Chotěboře, med, svatební koláčky… V Tandemu také hosté radili, jak se o tuto regionální značku ucházet a kde si všechny tyto dobroty, ozdoby, oblečení a hračky koupit.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.