Marie Černá: Jsem chodící reklamou výrobků z Vysočiny

2. září 2015

V Tandemu se svezla Marie Černá, předsedkyně certifikační komice „VYSOČINA regionální produkt“, stylově oblečená téměř od hlavy k patě do saka, šátku, šperků, které vyrobili lidé na Vysočině. Doprovod jí dělal Jan Dvorský z kozí farmy v Olešence, jehož mléko a sýry se pyšní touto regionální značkou.

Nejzdravější a také k přírodě nejšetrnější je kupovat si výrobky, které vznikly pár kilometrů od našeho domova. Produkty, které se chlubí značkou „VYSOĆINA regionální produkt“ vám zaručují, že opravdu vzešly z našeho kraje. Marie Černá říká, že např. v oblasti jídla se z pestré nabídky dá připravit celá hostina – klobásky z Krucemburku, bítešský chléb, pivo z Brodu a Chotěboře, med, svatební koláčky… V Tandemu také hosté radili, jak se o tuto regionální značku ucházet a kde si všechny tyto dobroty, ozdoby, oblečení a hračky koupit.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.