Tereza Stýblová
Moderuji Kávu o čtvrté, Příběhy z kalendáře a Sobotní Dobré ráno s Dvojkou.
Životní motto:
„Buď chytrá, blbejch je dost.“ (Jan Werich)
Co dělám v rozhlase:
Moderuji pořady Káva o čtvrté, Příběhy z kalendáře a Sobotní Dobré ráno s Dvojkou. Když už během vysílání cítíte, že „to“ tam je, že „to“ funguje, je to ta největší porce energie, kterou kromě silné dobré kávy může člověk za mikrofonem dostat.
Před rozhlasem:
Nejdřív nevědomky, a později už vědomě, jsem se chystala k rozhlasovému mikrofonu. Vždycky jsem milovala slovo. Nevím, jak to popsat, ale odmalinka jsem moc ráda poslouchala „dospěláky“, jak spolu mluví. Nevadilo mi, že jim nerozumím, stačilo mi nechat se unášet proudem lidské řeči, barvou hlasu… To mi zůstalo dodnes, často se zaposlouchám do cizích hovorů. Nebojte se, nechci vyzvídat, jen je mi to příjemné, a třeba ve vlaku mě to spolehlivě ukolébá ke spánku. Když jsem se tedy po studiích žurnalistiky, češtiny a angličtiny nestala ani spisovatelkou, ani učitelkou, ani herečkou, jak jsem v dospívání toužila, stala jsem se moderátorkou. A jsem šťastná.
Co mě baví:
Baví mě má práce. Je to skvělé, když je pro vás vaše práce zároveň tím největším „koněm“. K mikrofonu navíc občas přidám ještě kamery České televize v pořadu Sama doma. Ovšem sama doma s malým „s“ nejsem téměř nikdy. Mám dvě úžasné dcery, dvojčátka Sáru a Ester, a manžela, a s těmi je mi nejlépe ze všech.
Všechny články
-
Muži z Marsu, ženy z Venuše. Proč si ve vztahu nerozumíme, i když mluvíme stejným jazykem?
Známá metafora o tom, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše, naznačuje, že mužské a ženské vnímání světa se liší. Jak moc se prožívání obou pohlaví odlišuje?
-
Johann Gregor Mendel. Skromný muž s neskromnými výsledky
Můž, který se narodil 20. července 1822, bývá často nazýván otcem genetiky. Ačkoliv v době jeho života byl tento pojem zcela neznámý. Jeho studie čekala 16 let na objevení.
-
Le Belle Métropolitan. Podzemní dráha jezdí v Paříži od roku 1900
U příležitosti Světové výstavy se Paříži otevřela linka podzemní železnice. První cestující se svezli 19. července 1900. Vchody do stanic označovaly secesní brány a kiosky.
-
Rudolf II. Habsburský. Byl opravdu tak podivínský, jak jej líčí film Pekařův císař?
Kdo by neznal Rudolfa II.? Lehce podivínského panovníka, který měl zvláštní sbírku, zval do Prahy alchymisty a nikdy se neoženil, přestože měl ženy rád.
-
Donald Sutherland. Charismatický představitel padouchů
Jako první hrál Hawkeyeho Pierce z jednotky M* A*S*H. Donald Sutherland se narodil 17. 7. 1935. Díky své iniciativě ztvárnil postavu zrůdného nacisty i Casanovu.
-
Karel Klostermann. Muž, který nám otevřel šumavské hvozdy
Rodištěm Karla Klostermanna bylo Horní Rakousko. On sám se cítil být Čechem. Pro nás je ovšem největším českým spisovatelem Šumavy. Tam také 16. července 1923 zemřel.
-
Frida Kahlo. Malířka bolesti, vášně i politického vzdoru
Její obočí se stalo ikonou, stejně jako její malby plné bolesti a symbolů. Po nehodě z mládí zůstala fyzicky poznamenaná, ale duševně nezlomná. Zemřela 13. července 1954.
-
Giorgio Armani. Minimalismus, který změnil svět módy
Ve světě lesku a přezdobenosti přišel Giorgio Armani s čistými liniemi. Jeho první kolekce v roce 1975 šokovala i nadchla. Narodil se 11. července 1934.
-
Hrabě Ferdinand von Zeppelin. Muž, který dal jméno vzducholodím
Ferdinand von Zeppelin se narodil 8. července 1838. První let jeho vzducholodě je sice neúspěšný, ale zaslouží se o to, že se vzducholodě začnou používat k osobní dopravě.
-
Požár v dole Dukla. Omylem spuštěný dopravník a nekompetentní vedení
Požár, který vypukl 7. července 1961 v dole Dukla v ostravsko-karvinském uhelném revíru, se stal největší poválečnou důlní katastrofou v Československu.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »