Mléko s kurkumou

Zlaté mléko, léčivý nápoj s kurkumou, skořicí a zázvorem

Je to snadný trik, komu je zima, tomu stačí pro zahřátí přidat do jídla koření. Nemusí být jenom pálivé jako chilli, po kterém nás polije pot, nebo výrazné jako zázvor.

Tělo ohřívají i jemnější druhy – docela nevinná bazalka, kmín, hřebíček nebo fenykl. Pokud se chcete prohřát a zároveň si v těle uklidit, pomůže vám kurkuma. Iva Georgievová, která vaří podle ajurvédy, doporučuje dát si před spaním speciální pití.

2/3 hrnku mléka

1/3 vody

špetka kurkumy

„Na noc doporučuji si udělat teplý nápoj z mléka, které by nemělo být trvanlivé, z vody a z kurkumy. Většinou se na jeden hrneček mléka dá třetinka vody a troška kurkumy, převaří se a zhruba půl hodiny před spaním se to vypije. Má to sloužit k takovému nočnímu úklidu krve, s tím, že ta kurkuma s mlékem se snaží o propojení veškerých energií v těle, takže pokud člověk trpí na studené ruce, studené nohy a velmi dobře to uklidní. Kurkuma je silné antibiotikum a s tím mlékem se dostane hlouběji do těla,“ vysvětluje Iva výhody mléka se žlutou kurkumou.

Teplé mléko před spaním se ostatně doporučuje i lidem, kteří špatně usínají, a​ pokud si do mléka přidáte kurkumu a vodu, převaříte a vypijete na noc, zima na nohy vám určitě nebude.