Krasohledy vyrábím i na návštěvě u kávy

14. říjen 2012

Martin Titz z Havlíčkova Brodu má mobilní dílnu, své krasohledy vyrábí buď doma na koberci, nebo kdekoli jinde. Papírové trubičky, skleněné kuličky a hranoly ze zrcátek vzal také na návštěvu k Tereze Stýblové. Spolu vytvořili hned čtyři teleidoskopy.

Martin je původně „zdravotní bratr“ – pracoval např. v psychiatrické léčebně v Havlíčkově Brodě. Práce s lidmi ho bavila, ale na druhou stranu časově svazovala. Jeho svobodná duše toužila po změně. Přes nárazové brigády se nakonec dostal až ke krasohledům. Kouzelná kukátka viděl na stánku ve Vídni, a rozhodl se, že to také zkusí…. Vrátí se ještě někdy k původní profesi?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.