Krasohledy vyrábím i na návštěvě u kávy

14. říjen 2012

Martin Titz z Havlíčkova Brodu má mobilní dílnu, své krasohledy vyrábí buď doma na koberci, nebo kdekoli jinde. Papírové trubičky, skleněné kuličky a hranoly ze zrcátek vzal také na návštěvu k Tereze Stýblové. Spolu vytvořili hned čtyři teleidoskopy.

Martin je původně „zdravotní bratr“ – pracoval např. v psychiatrické léčebně v Havlíčkově Brodě. Práce s lidmi ho bavila, ale na druhou stranu časově svazovala. Jeho svobodná duše toužila po změně. Přes nárazové brigády se nakonec dostal až ke krasohledům. Kouzelná kukátka viděl na stánku ve Vídni, a rozhodl se, že to také zkusí…. Vrátí se ještě někdy k původní profesi?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová