Knedlík s vajíčkem

Bývala to česká hospodská klasika a už se moc nevidí. U nás doma je to záchrana pro hladovějící a pochoutka, kterou můžu nabídnout kdykoli, když je potřeba něco k jídlu.

Ze šišek houskových knedlíků občas kousek zbude, ty skladuju v mrazáku, což se pokaždé na oblíbený knedlík s vajíčkem hodí. Je to jídlo, které zvládne každý, a svůj návod má i čtrnáctiletý student Daniel.

1 menší cibule

3-4 plátky houskového knedlíku

2 vajíčka

máslo

sůl, pepř

pažitka

„Nejdříve rozehřejeme máslo na pánvičce, potom nakrájíme cibuli na malé kostičky a necháme ji tam osmažit. Následně nakrájíme knedlík na asi centimetrové kostičky a hodíme na pánev. Potom do pánve rozklepneme dvě vajíčka nebo klidně jedno,“ usmívá se student, který rád vaří. „Pak to zamícháme, můžeme osolit, opepřit, a nakonec přidat pažitku podle chuti.“

Prozradím ještě malý trik, který dodá jednoduchému obědu nebo večeři kouzlo. Je dobré počkat, až se máslo vsákne do knedlíků a nechat je mírně zhnědnout, aby se na kostičkách udělala křupavá kůrčička.

Když se pak knedlík smíchá s rozšlehanými vajíčky, tak si kostky křupavost zachovají a nejsou z nich jen jakési rozbředlé kousky mezi vajíčkem. Celá dobrota se dá udělat i na sádle, i to má své kouzlo a chuť. Na závěr ozdobíme čerstvou pažitkou.