Horané, to je parta dobrých kamarádů

V Rokytnici nad Rokytnou hraje dechovka už několik desítek let. Vyhrávali na zábavách, poutích, masopustech a různých obecních slavnostech. Postupem času se kapela omladila a od roku 2008 jsou to Horané.

„Část kapely tvoří členové bývalé kapely Budějovanka z Moravských Budějovic a zbytek jsou členové z jiných kapel a muzikanti tady z okresu,“ představuje Horany kapelník David Veleba. Zkoušky mají jednou týdně v budově obecního úřadu v Rokytnici nad Rokytnou. Celá kapela se ale kvůli pracovním povinnostem schází jen výjimečně, a tak zkoušejí po sekcích.

„Hráváme na různých dechových přehlídkách a hlavně na hodech na Znojemsku a Moravskokrumlovsku. Snažíme se hrát moravskou veselou muziku. To je vesměs repertoár Procházky Burského, Konečného, Hrdličky,“ popisuje kapelník. „Typická píseň pro naši kapelu je Soutěžní. Je to orchestrální polka, kterou hrajeme vždycky jako první,“ prozrazuje David Veleba.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...