Cibulový koláč

Ke každodennímu vaření, smažení a pečení se hodí každý tip, aby člověk mohl střídat dobroty a měnit jídelníček.

Dnes sáhneme po většině zásob, které míváme doma, a pustíme se do francouzského slaného koláče s hlavní náplní z cibule.

400 g listového těsta

1 kg cibule

2 lžíce sušeného tymiánu

3 vejce

300 ml mléka

100 g ementálu (jiného tvrdého sýru)

sůl a pepř

Korpus můžeme vyrobit z křehkého máslového těsta nebo využít hotového listového – to je rychlejší. Stačí těsto rozválet do kruhového tvaru a vyložit jím koláčovou formu. Těsto by mělo po stranách o trochu přesahovat, a dáme je na chvíli do ledničky, aby vychladlo.

Těsto pak upečeme posypané fazolemi, aby se na něm neudělaly bubliny, určitě ten postup znáte – na 190 stupňů asi deset minut, aby pěkně zezlátlo.

Když máme volné ruce, pustíme se do cibule. Pokud jste taky vyhráli pytel cibule na plese v tombole jako já, tak jste asi taky řádně zásobeni. Půl kila jemně nakrájené cibule smažíme na oleji, aby změkla a zesklovatěla, ale nespálila se! K cibuli přidáme sušený tymián, sůl a pepř a necháme orestovat do zlatova.

Teď zbytek náplně – tři vajíčka, tři deci mléka a deset deka nastrouhaného sýra vyšleháme, trochu osolíme a opepříme a vlijeme na těsto. Nahoru dáme cibuli, která na povrchu koláče v troubě krásně zkaramelizuje. Vrátíme do trouby a pečeme další půl až tři čtvrtě hodinu.

Koláč můžeme podávat teplý, ale chutná i po vystydnutí.