Buchtičky s krémem

Muži často říkají, že sladká jídla jsou pro ně spíše jako dezert, ale ta dnešní nabídka možná potěší i je. Ovšem to nejlepší přijde až nakonec, počkejte si! Začít musíme u kynutého těsta na buchtičky – zaděláme je obvyklým způsobem. Kdo by chtěl zdravější variantu, použije třtinový cukr a špaldovou mouku.

Mléko by mělo být vlažné a těsto pěkně vláčné. Necháme hodinu kynout a během té doby asi dvakrát promícháme. Šikovný trik, jak na pekáči vyrobit malé buchtičky, je vytvarovat asi dva centimetry silné válečky, nakrájet je na dílky a ty naklást do vymazaného pekáčku. Promastíme rozehřátým máslem, a po chvilce kynutí dáme upéct dozlatova.

Na krém použijeme jeden balíček pudinku na 8 deci mléka, aby byl řidší. Do oslazeného ohřátého mléka vlijeme rozmíchaný prášek a přivedeme k varu. Přidáme buď vyškrábnutý obsah vanilkového lusku, nebo sáček vanilkového cukru. Krém provaříme nejméně dvě minuty a stáhneme z ohně. Přidáme lžičku másla a na závěr to nejlepší – kapku rumu!

Množství si určete sami podle toho, jestli budou mezi strávníky i děti. Chuť vanilkového krému je s rumem naprosto neodolatelná.