Týden pěstounství přináší osvětu i podporu těm, kteří chtějí dát dětem nový domov

23. květen 2025

Někdy život přinese situace, kdy se biologičtí rodiče nemohou postarat o své dítě. V těchto chvílích vstupují do hry pěstouni – lidé, kteří otevírají nejen své domovy, ale především svá srdce dětem, které potřebují bezpečí, stabilitu a lásku.

Pěstounská péče je cestou plnou emocí, výzev a každodenních malých i velkých vítězství. Vyžaduje trpělivost, odvahu i práci srdcem.Na podporu a osvětu tohoto důležitého tématu se i letos koná Týden pěstounství, který organizuje Kraj Vysočina. Letos poprvé se kraj zapojil do celorepublikové kampaně „Díky náhradním rodinám“ Ministerstva práce a sociálních věcí.

Oproti minulým ročníkům dochází ke změně nejen termínu, ale i místa – místo tradičního podzimního konání v CityParku se akce uskuteční ve čtvrtek 29. května od 15:00 do 18:00 u obchodního centra Aventin v Jihlavě. Hlavním důvodem změny je zapojení do národní kampaně i snaha využít příznivějšího počasí.

Program nabídne návštěvníkům množství informací o tom, jak se stát pěstounem, co tato role obnáší a jakou podporu mohou pěstouni očekávat. Po celou dobu budou k dispozici odborníci z odboru sociálních věcí Kraje Vysočina i zástupci neziskových organizací, kteří poskytnou konzultace a zodpoví dotazy nejen zájemcům o pěstounství, ale i těm, kteří tuto cestu už nastoupili. Celou akcí bude provázet moderátor Milan Řezníček.

Spustit audio

Mohlo by vás zajímat

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.