Průměrný Čech sní za rok až 6 kilogramů soli, téměř třikrát víc, než je doporučené množství

27. únor 2023 11:05

Kuchyňská sůl je dnes naprosto běžná a snadno dostupná. Používáme ji každý den. Je pro nás nezbytná, její nadměrný příjem našemu tělu neprospívá.

Vedoucí oddělení Podpory zdraví a zdravotní politiky Krajské hygienické stanice kraje Vysočina Jana Böhmová varovala před nadměrným solením

Dospělý člověk by měl přijmout maximálně 6 gramů soli na den. Doporučená denní dávka soli je jedna zarovnaná kávová lžička. Podle statistik průměrný Čech sní denně až 16 gramů soli a za celý rok jí pak zkonzumuje 6 kilogramů.

Nadbytek přijímaného sodíku způsobuje vysoký krevní tlak, který s sebou nese riziko srdečního infarktu nebo mozkové mrtvice. Dochází také ke zvýšenému vylučování vápníku z organizmu, nadměrnému močení a vzniku osteoporózy. Přetěžované jsou ledviny, a naše tělo nadměrně zadržuje vodu.

Přesolené obědy ve školních jídelnách

Děti od sedmi do deseti let by za den neměly zkonzumovat víc než 4 gramy soli. „Při kontrolách množství soli používáme speciální přístroj, který výsledek ukáže hned,“ popsala Jana Böhmová z Krajské hygienické stanice kraje Vysočina. „Ve školních jídelnách zjišťujeme hlavně to, kolik soli je v polévkách. Praxe totiž potvrzuje, že když je polévka slanější, než by měla být, bývá přesolený i hlavní chod. V loňském roce 90% kontrolovaných polévek ve školních jídelnách na Vysočině obsahovalo víc soli, než by mělo mít.

Jak snižovat množství soli ve stravě? Poslechněte si celý rozhovor.

Spustit audio

Související