K discgolfu nepotřebujete perfektně zastřižený trávník. Zahrajete si ho i v zimě na sněhu

Také na Vysočině se začínají objevovat hřiště se zvláštními kovovými koši. Hraje se na nich discgolf.

Je to hra podobná pravému golfu, místo míčků ale discgolfista používá speciální disky, a trefuje se do košů. Jedno takové discgolfové hřiště najdete i v Humpolci.

Discgolf do České republiky přinesl Přemysl Novák. Zajímavý sport, který je nenáročný, zábavný a přístupný všem věkovým kategoriím, poznal při svém pobytu v USA, a dnes má za sebou desítky vyprojektovaných hřišť. Mimo jiné i to v Humpolci, v části zvané Podhrad. „Je tady postavené devítijamkové hřiště, které má parametry pro republikové závody,“ říká ředitelka turistického informačního centra v Humpolci Marcela Kubíčková. Dodává také, že vstup na hřiště je volný, a disky si každý může oproti vratné kauci v infocentru půjčit.

Discgolfista si místo holí nosí batoh plný různých disků. Liší se například délkou doletu

Srozumitelná základní pravidla hry jsou k dispozici na informační tabuli, která stojí na začátku hřiště před první jamkou. „Je to príma odpočinková hra. Pravidla jsou podobná jako na golf. Snažíte se na co nejméně hodů dostat ten disk do koše,“ říká Marcela Kubíčková.

Disky jsou oproti známému frisbee menší, těžší a pevnější. Existuje jich více druhů podle doletu, a stejně jako u golfových holí si je discgolfista nosí s sebou. „My amatéři, nám stačí jeden disk,“ směje se Marcela Kubíčková.

Spustit audio