Jindřich Procházka vybudoval firmu na starých rodinných základech

Jindřich Procházka prokázal ve svých 66 letech obrovský kus odvahy. Po téměř čtyřiceti letech se vrátil do podniku, který jeho rodina vybudovala a který pak minulé politické zřízení desítky let zadržovalo. Zvládl to a firma Sapeli doslova povstala z popela.

Řemeslu se učil u Bati a dodnes z těch základů čerpá. Jindřich Procházka se narodil v Polné u Jihlavy v roce 1926 přímo v areálu rodinného podniku. I když celou rodinu doba a její politické zřízení na desítky let oddělilo od poctivě nabytého majetku, dokázal Jindřich Procházka firmu znovu vybudovat. Stejně jako za první republiky se tu vyrábějí dveře.

Jindřich Procházka v jedné z výrobních hal
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...