Hrušková buchta s pohankou Ivy Georgievové

Je zajímavé, jak si člověk libuje, má-li možnost ochutnat něco skutečně jiného. Zaručeně jiným pokrmem je zdravá buchta s hruškami a pohankou, jejíž autorkou je propagátorka zdravého životního stylu Iva Georgievová. „Buchta má snížený obsah lepku, téměř žádný tuk a vejce,“ říká Iva.

Budeme potřebovat následující suroviny:

- hrušky (asi 10)
- 3 hrnky tučného mléka
- 1,5 – 2 hrnky ovesných vloček (ideálně jemné s klíčky)
- 1,5 hrnku pohankové krupice
- kardamom, skořici, třtinový cukr
- bezfosfátový prášek do pečiva

Sypké suroviny dáme do mléka a odstavíme asi napůl hodiny. Pak přidáme lžičku mletého kardomomu, špetku skořice a stejné množství muškátového oříšku a půl hrnku tmavého třtinového cukru. Nutností je také jedna lžička prášku do pečiva.

„Buchta by měla sloužit jako léčivo. Musíme dbát na to, aby právě ten prášek do pečiva byl bezfosfátový,“ vysvětluje Iva Georgievová.

Hrušky oloupeme, použijeme vnitřky, které nakrájíme na plátky. Hmotu na těsto dáme do vymazaného plechu (ideálně ghí), přidáme hrušky a pozvolna pečeme asi na 150 stupňů po dobu, než okraj buchty zhnědne.

autoři: mik , dak

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, šéfredaktorka Radia Wave

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.