Zdeněk Dryšl: O štěstí

16. duben 2024

Je to to jediné, co můžeme dávat, aniž bychom to sami měli – jak si představujete štěstí a co pro vás znamená? Svoji představu vám vykreslí Zdeněk Dryšl.

Spustit audio

Související

  • Zdeněk Dryšl: Paměti

    Proč lidé píšou paměti, proč je to někdy dokonce důležité a jaké z toho může plynout poučení? O tom je dnešní sloupek herce Zdeňka Dryšla.

  • Zdeněk Dryšl: Novoroční předsevzetí

    Jak jste na tom s novoročními předsevzetími? Dali jste si letos nějaké? A má to vůbec smysl? Na to vám odpoví rozhlasový sloupek Zdeňka Dryšla.

  • Zdeněk Dryšl: Babičky

    Vzpomínáte si na svou babičku? Určitě ano, vždyť to je pro naše životy tak důležitá osoba - co určitě potvrdí i autor dnešního sloupku, herec Zdeněk Dryšl.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.