Vařit se dá zdravě a přitom chutně, potvrzují ceny pro zdravou školní jídelnu mateřské školky Vídni na Žďársku

2. září 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Základní škola Vídeň, Marie Prudková

V kuchyni vídeňské školky je šikovná kuchařka úplně sama. Marie Prudková zvládá uvařit denně téměř šedesát obědů – nejen pro děti ze školky, ale i pro externí strávníky.

V kuchyni pracuje 24 let a děti, kterým vařila před lety, už některé vodí do školky svoje děti.

Kromě certifikátu Zdravá školní jídelna, který zdobí vstupní chodbu, dostala v roce 2015 bronzovou cenu k sedmdesátému výročí školního stravování za nejlepší školní jídelnu u nás.

Základní škola Vídeň

Těší ji vařit z čerstvých surovin – mléko a jogurty bere z farmy, brambory také, med od místního výrobce a třeba bylinky nebo ovoce jsou ze zahrádky.

Paní Marie našla i způsob, jak dětem nabízet zeleninu a nová jídla, která neznají. „Něco jim namažu, nějaké pečivo zůstane suché, na přesnídávku dostanou zeleninu a ovoce a vyberou si, co chtějí. Během půl roku si zvyknou, protože ze zvědavosti ochutnají to, co jí jejich soused,“ usmívá se.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová