Vanilkové rohlíčky

Věřím tomu, že už máte napečeno a ve spíži vám to voní tak, že musíte raději zamykat. Určitě mezi cukrovím nechybí oblíbené vanilkové rohlíčky. Je zajímavé, že i když je každý recept trochu jiný, stejně chutnají všechny skvěle.

Základní poučka, kterou jsem se kdysi naučila, byla jednoduchá, násobky sedmi: 7, 14, 21.
Potřebujeme následující suroviny:

- 7dkg mletých ořechů
- 14dkg cukru
- 21dkg hladké mouky

Právě množství se ale v různých receptech liší, i když jen o trošku, může to klidně být 8, 12, 20 nebo jinak. K receptu někde přidávají 30 gramů cukru, jinde třeba víc. Někdo dává žloutek, jiný ne. No a u nás musíme kvůli alergii na vlašské ořechy použít mandle, přesto jsou rohlíčky vynikající.

Vídeňské rohlíčky doma peče Lenka Bukáčková, která nám poslala recept. Používá 240g hladké mouky, 180g másla, 120g mletých ořechů a 60g moučkového cukru. Rohlíčky samozřejmě ještě teplé obalíme ve vanilkovém cukru a pak se jen rozpadají.

autor: dak

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.