Procházky alejemi, nabídka malých pivovarů i relaxace u rašelinišť – Kraj pod Javořicí láká strávit dovolenou na Vysočině

10. červen 2024

Pokud uvažujete, že byste letos dovolenou strávili na Vysočině, tak Kraj pod Javořicí je možná tím ideálním místem pro vás.

Region v trojúhelníku Telčska, Třešťska a Počátecka, v jehož středu je nejvyšší hora Českomoravské vrchoviny Javořice, láká na kolo do rozvlněné krajiny, na procházky ve starých alejích, na nevšední vyhlídky do oblak, na jedno či dvě do malých pivovarů, k relaxaci u blahodárných rašelinišť, taky lesních rybníků a stříbrných studánek.

Co můžete v turistické oblasti Kraj pod Javořicí zažít? Poslechněte si celý rozhovor.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.