Pozoruhodné výkony seniorů

22. červenec 2016

Někdy člověk opravdu žasne, jakou mají někteří lidé ve svém věku obdivuhodnou výdrž. O řadě z nich se lze dočíst v České knize rekordů. Josef Fridrich z Děčína odehrál jakožto nejstarší fotbalista v České republice celý soutěžní ročník 1999/2000 ve fotbalovém oddíle děčínské Lokomotivy.

Ale pozor! Pan Fridrich je narozen 12. ledna 1929, kopal tedy soutěž v době, kdy mu bylo 70 a 71 let!

Před nedávnem pelhřimovská Agentura Dobrý den zaznamenala nový rekord v nejstarší seniorské štafeta v běhu na 4 x 100 m. Tým reprezentující Městskou část Brno-sever ve složení Miroslav Gregor (nar. 1925), Kamila Zezulová (1928), Jarmila Krátká (1931) a Ladislav Juříček (1931) absolvoval běh na 4 x 100 m, přičemž souhrnný věk členů družstva byl úctyhodných 349 let, 3 měsíce a 6 dnů. Štafeta dosáhla času 2:54,28 min. a následně byla zapsána do České databanky rekordů v kapitole senioři.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Anglický humor, který léčí! A nestárne...

Vladimír Kroc, moderátor

doktor_v_domě.jpg

Doktor v domě

Koupit

Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko