Mach a Šebestová v České knize rekordů

Paní Lenka Bednářová má v pelhřimovském Muzeu rekordů a kuriozit miniexpozici českých Večerníčků - přesněji večerníčkovských postav, které sama uháčkovala. Jsou mezi nimi ty nejznámější - od Krtečka přes Křemílka s Vochomůrkou až po Boba a Bobka a také Macha a Šebestovou.

A právě tyhle dvě postavičky pocházející z dílny vynikajícího ilustrátora Adolfa Borna byly před nedávnem motivací k novému zápisu do rekordmanských tabulek. Šlo o hromadné zpívání do utrženého sluchátka.

Zlín Film Festival uspořádal rekordní pokus, při němž se u pódia Open Air scény 56. ročníku Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež sešlo 217 lidí, kteří společně za rytmického doprovodu beatboxera Ondřeje Havlíka zazpívali píseň My jsme žáci 3. B z dětského pohádkového seriálu Mach a Šebestová.

K dokreslení atmosféry použili účastníci rekordu rekvizitu v podobě více než metrového utrženého sluchátka, které je tradičně v jednotlivých příbězích kamarádem Macha a Šebestové.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.