Mach a Šebestová v České knize rekordů

Paní Lenka Bednářová má v pelhřimovském Muzeu rekordů a kuriozit miniexpozici českých Večerníčků - přesněji večerníčkovských postav, které sama uháčkovala. Jsou mezi nimi ty nejznámější - od Krtečka přes Křemílka s Vochomůrkou až po Boba a Bobka a také Macha a Šebestovou.

A právě tyhle dvě postavičky pocházející z dílny vynikajícího ilustrátora Adolfa Borna byly před nedávnem motivací k novému zápisu do rekordmanských tabulek. Šlo o hromadné zpívání do utrženého sluchátka.

Zlín Film Festival uspořádal rekordní pokus, při němž se u pódia Open Air scény 56. ročníku Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež sešlo 217 lidí, kteří společně za rytmického doprovodu beatboxera Ondřeje Havlíka zazpívali píseň My jsme žáci 3. B z dětského pohádkového seriálu Mach a Šebestová.

K dokreslení atmosféry použili účastníci rekordu rekvizitu v podobě více než metrového utrženého sluchátka, které je tradičně v jednotlivých příbězích kamarádem Macha a Šebestové.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.