Policejní fotbalový mistr světa je trenérem přípravky v Okříškách

5. červen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Fotbal v Okříškách, tým přípravky

Zárukou kvalitního fotbalového týmu je nejen talent hráčů, ale i kvalitní trenér. Potvrzuje to i fotbalová přípravka klubu Huhtamaki Okříšky.

Její trenér Marian Kotrba má na kontě i titul mistra světa a dětem se věnuje poctivě a rád.

„Jedná se o klub s letitou tradicí, založený byl v roce 1930,“ představuje okříšský fotbalový klub trenér Marian Kotrba.

Policejní mistrovství

Sám byl úspěšným fotbalistou. Hrál v Okříškách i v Třebíči, a jako kriminalista vyhrál se svým týmem zlato na mistroství světa policie ve fotbalu v roce 2007. „V pětatřiceti jsem si zlomil nohu, a už se víc věnuji dětem,“ vysvětluje ukončení své fotbalové kariéry.

Jeho práce s dětmi logicky vyplynula také z toho, že sám má potomky, které trénuje. Ostatně, v klubu jsou zapojení i další rodiče, včetně maminek.

Memoriál Štěpána Maruše patří k nejvýznamnějším turnajům přípravek v republice

Marian Kotrba také v Okříškách po delší pauze obnovil Memoriál Štěpána Maruše. Štěpán Maruš byl fotbalista místního klubu, ale především hokejista. Zahynul při pádu střechy opravované hokejové haly v Třebíči.

V Okříškách byl známý i Štěpánův otec, lékař. „Byl doktor nás všech tady v oddílu,“ dodává Marian Kotrba.

Mezinárodní turnaj nejmenších fotbalistů dnes patří k nejvýznamnějším v republice. „Jezdí sem celá špička České republiky, Sparta, Slavia, ze Slovenska jezdí Slovan Bratislava, Inter Bratislava,“ vyjmenovává trenér.  

Kluci z přípravky září nadšením. Fotbal berou opravdu vážně

Na hřišti je vidět, že malí fotbalisté září nadšením, a trenéra poslouchají na slovo. „Fotbal hraju, protože mě to baví,“ říká jeden malý fotbalista.

Další vysvětluje, co je na tréninku nejdůležitější: „Dělat ty kličky, naučit se všechno, co má být k tomu fotbalu,“ říká, a dodává, že trénuje i doma. „S taťkou chodíme před barák.“

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová