Kukang Movie je vizitkou úspěchů i nezdarů české snahy o ochranu outloňů v Indonésii

24. březen 2024

Kukang Movie je časosběrný dokumentární film o ochraně přírody, odhodlání, nezdarech a taky o přátelství. Ukazuje práci české organizace, která chrání outloně v Indonésii.

Zabavování outloně společně s úředníky BKSDA (Agentura na ochranu přírody v Indonésii)

„V roce 2019 nás na Sumatře navštívila dvojice filmařů Ondřej Smékal a Vít Kanyza s cílem něco natočit o tom, co vlastně v takhle vzdálené zemi děláme,“ vzpomíná vedoucí projektu Kukang František Příbrský. Původní plán byl za pár dní natočit krátký dokument a ve stejném roce ho dokončit.

Přebírání kávy Kukang Coffee

„Strávili u nás měsíc poměrně intenzivního natáčení, ale ani to nestačilo,“ vypráví František Příbrský. Částečně se natáčelo i během pandemie koronaviru. Filmaři se proto do Indonésii vraceli každý rok, dokument se dotáčel ještě v roce 2022 a v roce 2023 spatřil světlo světa.

Letos bude možné dokument vidět na českých festivalech i v televizi.

autor: Simona Kubíčková
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.