Festival Pódium Nové Město na Moravě oslaví dvě výročí Bohuslava Martinů

14. srpen 2019

V roce 2019 si připomeneme 60. výročí úmrtí skladatele Bohuslava Martinů a v roce 2020 znovu kulaté výročí narození.

Bohuslav Martinů se narodil před 130 lety na věži kostela svatého Jakuba v Poličce, jak připomněl host Dobrého dopoledne klavírista a profesor klavíru na plzeňské konzervatoři Luděk Šabaka. Společně se Zuzanou Svobodovou se podílejí na organizaci nového hudebního festivalu Pódium v Novém Městě na Moravě.

Koncertní křídlo

Luděk Šabaka hrál na klavír skladbu Bohuslava Martinů už v necelých šesti letech a je jeho velkým znalcem a milovníkem. Zuzana Svobodová iniciovala vznik festivalu i proto, že se podařilo díky darům z veřejné sbírky pořídit do Horácké galerie v Novém Městě nové koncertní křídlo.

Koncerty se konají v měsících říjnu a listopadu a v dalším roce znovu v únoru a v dubnu a všechny přivedou na Vysočinu světové interprety vážné hudby. Jako první se představí Stratos Quartett z Vídně, dále návštěvníci uslyší mezzosopranistku Markétu Cukrovou s klavírním doprovodem Luďka Šabaky, nebo Othmara Müllera na violoncello. Ke skladbám Bohuslava Martinů jsou vždy přidáni i další skladatelé. Podrobnosti najdete na webových stránkách festivalu a vstupenky již jsou také v předprodeji.

Více v přiloženém audiu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Anglický humor, který léčí! A nestárne...

Vladimír Kroc, moderátor

doktor_v_domě.jpg

Doktor v domě

Koupit

Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko