Dvanáctiletá hokejistka z Humpolce přivezla zlato z Francie. Doma trénuje s kluky

19. září 2022

Mladá hokejistka Eliška Chmelíčková z Humpolce má medaili z neoficiálního mistrovství světa v ledním hokeji v kategorii 12 - 14 let. 

Žákyně humpolecké základní školy Eliška Chmelíčková se dostala do výběrového dívčího hokejového družstva a na jaře ve francouzském Chamonix-Mont-Blanc vybojovala zlato na dívčím turnaji World Select U14. V TJ Jiskra Humpolec trénuje s kluky.

Holka se vám přihlásila na hokej

„Máme dva starší syny, a manžel si vždycky přál předat výstroj, naučit kluky hrát hokej, a tam se mu to nepovedlo,“ říká matka Elišky, Marcela Chmelíčková. Když pak přihlásili tehdy pětiletou Elišku do bruslařské přípravky, přišlo překvapení.

„Po dvou třech měsících přijel trenér a povídal: pojďte si nafasovat výstroj, holka se vám přihlásila na hokej,“ vzpomíná. Elišku to bavilo od začátku a baví ji to dodnes.

Turnaj ve Francii

Na jaře 2022 se Eliška dostala do národního týmu složeného z dívek od 12 do 14 let. Čekal je turnaj ve Francii, který je neoficiálním mistrovstvím světa. Kromě českého se ho účastnily týmy ze Švédska, Finska, Francie, Itálie a Švýcarska.

„Jeli jsme tam jako outsideři. Bylo nám řečeno: užijte si to,“ vzpomíná Marcela Chmelíčková. Českému týmu se nakonec v semifinále podařilo projít přes neporažené Švédsko a pak zvítězit 6 : 1 nad Finkami. „Asi jsem měly štěstí. Dávaly jsme víc gólů a bránily jsme dobře,“ říká Eliška. A to byly některé hráčky i o dvacet kilogramů těžší, než ona. „Ty Švédky byly větší i o hlavu.“

Eliška v Humpolci trénuje s kluky a určitě to nemá lehké. „Jsem pyšnej, že hraje, že to vydrží. Mezi těma klukama to má těžké, jsou to lumpové. Klobouk dolů, že se s tím je schopná vyrovnat,“ uzavřel trenér Tomáš Maršík.

Spustit audio