1000 panenkovských šatů rozdá rekordmanka o druhé červnové sobotě v Pelhřimově

Paní Jarmilu Bursovou zná hodně lidí z filmu Babovřesky jako jednu z těch bláznivých, vše komentujících bab. V reálu je čilé paní Bursové pětaosmdesát, má opravdu pěkně proříznutou pusu, ale je to velmi hodná a také - při svém věku - překvapivě aktivní ženská.

Již dvakrát se zapsala do České knihy rekordů a na letošním festivalu Pelhřimov - město rekordů by se o to v sobotu 11. června chtěla pokusit potřetí. Její aktuální počin je, nejvýstižněji řečeno, dárcovský. Paní Jarmila chce podarovat malé holčičky!

Ona totiž už téměř rok šije šatičky na ony útlé moderní panenky – barbie. Mělo bych jich v červnu v Pelhřimově být obdivuhodných tisíc kusů! Pořadatelé mají v úmyslu vytvořit nejdelší šňůru z panenkovských šatů, na níž by všech tisíc bylo pověšeno a z nich si každá dívenka, která přijde s panenkou, bude moci vybrat. Na festival českých NEJ dorazí s vitální rekordmankou i režisér Zdeněk Troška, na jehož autogramiádu se diváci mohou rovněž těšit.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...