Žďárský plavecký bazén ozdobily papírové růže. Jsou jich přes dva tisíce

30. říjen 2019

Občerstvení ve žďárském Relaxačním centru zdobí papírové květiny. Celá stěna je pokryta růžičkami, každá z nich z dvanácti kousků, k tomu několik bílých motýlů.

„Je to pěkné, líbí se mi to,“ hodnotí jedna z návštěvnic a přidává se i obsluha recepce plaveckého bazénu: „Lidi jsou z toho nadšení, holkám se to moc povedlo. Já myslím, že to se musí líbit každému,“ shodnou se obě zaměstnankyně.

Papírové růže

2200 papírových růžiček vystříhaly, složily a vylepily na stěnu dvě šikovné ženy – Hana Kramárová a Vlaďka Zemanová ze zdejšího bufetu. Jejich barevné veselé koláže zdobí i další místa – fotoateliéry, studia, ale především dělají radost dětem na žďárské druhé základní škole nebo ve školce v nedaleké Pavlově.

Jednorožec

Ředitelka školky v Pavlově Kateřina Němcová mě z ozdobené chodby, kde visí několik barevných květin, vede ještě do ložnice. „S oběma kamarádkami se znám, měla jsem ve školce dceru jedné z nich, tak jsme se domluvily, že nám ozdobí i školku,“ říká. „Tady v ložnici jsem chtěla něco, co by podpořilo spaní, tak tu máme jednorožce, což se líbí hlavně holčičkám, a je to roztomilé, protože ten jednorožec má zavřené oči, spinká“ usmívá se Kateřina Němcová.

Dětem se výzdoba také líbí, umějí pojmenovat všechny barvy a Julinka říká, že se na jednorožce dívá, když usíná. Kluci by si dali říct ještě nějakou jinou výzdobu, třeba dinosaura, nebo kombajn.

Hana Kramárová a Vlaďka Zemanová právě pracují na výzdobě v dětském pokoji v nemocnici v Novém Městě na Moravě.