Zákazníků pojízdných prodejen ubývá, přesto se podnikatelé snaží tuto službu udržet

Zákazníků pojízdných prodejen ubývá, přesto se podnikatelé snaží tuto službu udržet
Redaktorka Tereza Pešoutová vyrazila na trasu s jednou z pojízdných prodejen, která se nově vrací do míst, kde už léta nebyla. Kolik se vrátilo tehdejších zákazníků?
Ačkoliv pojízdných prodejen v posledních letech značně ubylo, stále do vesnic zajíždí. Pravidelné trasy má se svým masem a uzeninami z Bobrové stanovené i Jaroslav Lempera. Letos zajel i na místa, kde tři roky nebyl.
Služby prodejen využívají zejména starší lidé. „Někteří lidi už umřeli a nástupci nejsou. Ti mladí, kteří dojíždí někam do práce, tak si nakoupí jinde. Mladé maminky nepůjdou k pojízdné prodejně. Je jich strašně málo. Je to 5% z celkového počtu všech zákazníků,“ vysvětluje Jaroslav Lempera.
S nižší návštěvností pojízdné prodejny podle Jaroslava Lempery souvisí i zvyk lidí nakupovat v různých akcích a slevách, které poskytují supermarkety a pojízdní prodejci je ale obvykle nenabízí. Jsou ale schopni vyjít vstříc zákazníkům v jiných směrech. Například dovážkou nákupu až domů nebo objednávkou specifického zboží.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Stabilizace ANO a další růst SPD by do Sněmovny nepustily Stačilo! a Motoristy, ukazuje model NMS
-
ONLINE: Složení ruské delegace působí ‚jako ozdoba‘. Všichni víme, kdo v Rusku rozhoduje, říká Zelenskyj
-
Únava z politiky i satira v přímém přenosu. V Polsku graduje kampaň před prezidentskými volbami
-
‚Zavřela jsem oči a myslela na Ameriku.‘ Kamery zachytily na jednáních spící kongresmany