Z divadelního představení Romeo a Julie vzešla kapela, která hraje dodnes

9. leden 2019

Horácké divadlo v Jihlavě uvedlo před pár lety kus Romeo a Julie. Režisér si přál živou kapelu, tak vznikla parta divadelníků, která si říká Old Good Chassis.

Do studia přišli usměvaví členové, lídr Stanislav Gerstner, saxofonista Jakub Škrdla, baskytaristka Lenka Schreiberová a bratři Jan a Martin Fuksové.

„My se prostě nudíme,“ začal s úsměvem na rtech vysvětlovat vznik kapely frontman Stanislav Gerstner. „Ne, teď vážně,“ dodal a pokračoval: „Hráli jsme představení v režii Pavla Šimáka Romeo a Julie a on tam chtěl živou kapelu. Byla první schůzka a začalo se zjišťovat, kdo na co umí hrát. Lenička se přihlásila a říká: Když mi koupíte basu, budu hrát na basu.“

Na saxofon hraje Jakub Škrdla, u kterého ale není jasné, jestli mluví pravdu. „Já na saxofon hrál, ale to se nikomu nelíbilo. Dovolili mi hrát jen na část toho saxofon, jen na to esíčko,“ směje se.

Kapela zkouší a hraje

Kapela zkouší v divadle a tomu také děkuje za podporu. „Do konce jsme hráli i v zahraničí, na Slovensku. Bylo to nádherný, hráli jsme na staré plovárně ve vypuštěném bazénu,“ dodala Lenka Schreiberová.

Celý rozhovor si poslechněte v přiloženém audiu.

autor: Hela Dvořáková | zdroj: