Výtěžek Tříkrálové sbírky na Vysočině byl letos opět rekordní
Do pokladniček Tříkrálové sbírky letos lidé na Vysočině přispěli 2 557 000 korun. Dalších přibližně 40 000 korun přišlo do takzvaných on-line kasiček nebo bezhotovostním převodem.
„Každý rok se nám daří navyšovat ten výtěžek, což je moc pěkné. Někdy je to pro nás skoro neuvěřitelné,“ hodnotí Roman Mejzlík z Oblastní charity Jihlava.
Lidé na Vysočině letos přispívali do 470 pokladniček. „A když počítáme přibližně tři koledníky na jednu pokladničku, tak nám to vychází asi 1300 dobrovolníků,“ spočítal koordinátor dobrovolníků a Tříkrálové sbírky Roman Mejzlík.
Peníze vybrané v Tříkrálové sbírce jsou určené na pomoc a rozvoj služeb Oblastní charity Jihlava.
„Ten hlavní záměr, který letos máme, je podpora rekonstrukce budovy Mahenova 16. To je budova, kde sídlí dvě naše služby. Jednak Adapta, což je odlehčovací služba pro osoby s tělesným, mentálním a kombinovaným postižením. A také zařízení Bárka, což je domácí hospicová péče,“ vysvětlil z jihlavské Oblastní charity.
Další část peněz z Tříkrálové sbírky využije Oblastní charita Jihlava na takzvanou záchrannou síť, která pomáhá lidem v nouzi. „Chceme také podporovat dobrovolnické centrum. Tam chodí pravidelně, jistá částka z Tříkrálové sbírky. No a snažíme se udržovat všechny služby, které Oblastní charita Jihlava poskytuje, především ve venkovských oblastech,“ uzavřel Roman Mejzlík.
Jak důležité jsou pro charitu dobrovolníci? A jak se stát dobrovolníkem? Poslechněte si celý rozhovor.
Související
-
Velký koncert a křest zpěvníku chystá jihlavská kapela Oči
Autorská kapela Oči vznikla v roce 2017 v Jihlavě. Za dobu svého působení odehrála desítky koncertů na Vysočině i mimo ní. Svou tvorbou se blíží k hudebnímu stylu Art Pop.
-
10 hodinových terapií i právní pomoc zdarma můžou využít oběti trestných činů
20. února slavíme evropský den obětí zločinů. Jeho historie sahá do roku 1990. U nás se začaly tyto zákony přijímat ještě později.
-
Tenis, fotbal i biatlon můžou díky projektu Nadačního fondu Světluška sledovat i nevidomí fanoušci
Projekt Nevidomý fanoušek je projektem Nadačního fondu Českého rozhlasu Světluška. Přenosů ze sportovních utkání už nevidomí fanoušci mohli díky němu zažít několik.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor


Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.