Závěrečný díl knižní trilogie Šikmý kostel Karin Lednické přinese pointu, slibuje knihkupkyně

18. duben 2024

Nejočekávanější knižní novinkou letošního jara je závěrečný díl trilogie Karin Lednické Šikmý kostel.

Románová kronika Karin Lednické Šikmý kostel se letos na jaře dočká své pointy. Vychází závěrečný díl trilogie odehrávající se ve ztraceném městě Karviná. „Třetí díl se dostává k rokům  1945 až 61, kde sledujeme další osudy obyvatel v době budování socialismu,“ popisuje Jana Kožichová z jihlavského knihkupectví Kosmas.

První dva díly trilogie Šikmý kostel vzbudily velký čtenářský ohlas, autorka za ně získala řadu ocenění od odborné i čtenářské veřejnosti. Třetí pokračování vznikalo osm let. „Je v něm obsažena podstata celého jejího sdělení. Předchozí dva díly poskytují čtenáři historický kontext, trojka je pointa, takže se máme na co těšit,“ láká Jana Kožichová ke čtení. 

autoři: Hela Dvořáková , hoch
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.