V tanečních se neučí jen kroky k tanci

25. únor 2013

Taneční kurzy pro mládež by měly být nejen výukou tanečních kroků, ale i souhrnem společenských pravidel, základy slušného chování ve společnosti i spousta a spousta chvály za to, co se lidé naučí a jde jim. Tak se snaží své kurzy vést Marcela a Jiří Černých z TŠ Trend z Havlíčkova Brodu.

Tradice klasických tanečních, která vychází z rakousko-uherských zvyklostí a je u nás i v dnešní době naprosto běžná, je ale ve většině Evropy unikátní. Podobné to mají jen na Slovensku a Polsku.

Kromě mládeže pořádají ale i kurzy pro dospělé a ty se setkávají s velkým úspěchem. O taneční pro dospělé byl zájem vždycky, televizní taneční soutěž Stardance ale zájem mezi dospělými několikanásobně zvýšila. Kurzy můžete navštěvovat nejen v Havlíčkově brodě, kde škola sídlí, ale i v Pelhřimově, Žďáře nad Sázavou a nebo kdekoli, kde se domluví dostatečně velká skupina lidí, která má velký zájem naučit se společensky tančit.

Ani dva lidé, kteří spolu tancují už mnoho let a tráví spolu prakticky veškerý čas – nejen doma v rodině, ale i na tanečním parketě, což vlastně znamená v práci, z toho nemusejí být unavení, když je to baví. Manželé Černých každému z nás přejí, aby se pro nás práce stala koníčkem, tak jako pro ně.

autor: dak
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?