V polenském pivovaru v Polné se vaří jen v restauraci. Vaření piva se tam v budoucnu možná vrátí

7. červenec 2021

Když byla polenská restaurace Měšťanský pivovar ještě skutečným pivovarem, trávil v něm své dětství spisovatel Bohumil Hrabal.

Místo samo – pivovar v Polné – má bohatou historii. Celý objekt je kulturní památkou vedenou pod Památkovým úřadem v Telči, a jeho nový majitel se ji snaží ukázat a přiblížit. Manželé Ladislav a Marie Pártlovi z Polné se chtěli opuštěného bývalého pivovaru ujmout, hned jak jej před třemi lety poprvé uviděli. „Byl jsem se tady podívat, protože mě to zajímalo, a byla to láska na první pohled,“ směje se Ladislav.

Objekt vyžadoval mnoho práce na rekonstrukcích a výstavbě moderní restaurace, ke které se za doby uzavření při pandemii přidal i penzión a malé wellness se saunou.

Jednou se tu zase bude vařit pivo...

Připomínka historie místa je ale pro majitele na prvním místě. „Tady je parní kotel Ringhofer z roku 1905. Sepsali jsme takovou malou historii, jak šel čas. Původní pivovar lehl popelem v roce 1863 a tento pivovar stojí od roku 1865,“ říká Ladislav Pártl v renovované místnosti s originálním kotlem.

Měšťanský pivovar, Polná

Původně zvaný Horní pivovar postavili polenští měšťané od základu znovu. Polenské pivo se na konci 19. století vozilo po celé Vysočině a až do Pardubic. Se začátkem výroby lahvového piva se na konci 19. století přidaly i limonády a sodovky.

Tou dobou už pod pivovarem existovaly rozsáhlé sklepy. „Vyvezli jsme spoustu valníků suti, objevili jsme další místnost, která byla zazděná, tak jsme se rozhodli to odkrýt, tak z toho bylo k nemilému překvapení dalších pět valníků! Ale vznikl krásně vyčištěný prostor a věřím tomu, že by se dal v budoucnu využít k výrobě piva. Na tomto místě mohly být ležácké tanky a pivečko by tady mohlo být v chladu připraveno,“ usmívá se Ladislav Pártl v prostorách, kde je téměř stabilní teplota po celý rok.

Dříve totiž největší sklepení sloužilo jako lednice. „Naházel se sem led z rybníka Peklo a chlad tady vydržel.“

Bohumil Hrabal a polenská inspirace

V salonku restaurace o úroveň výše se připomíná pobyt jednoho z našich nejznámějších spisovatelů Bohumila Hrabala. Narodil se v Brně, ale jeho maminka dostala místo jako účetní v polenském pivovaru. K malému Bohumilovi se jeho otec nehlásil, a tak, když maminka v pivovaru potkala svého budoucího manžela – také účetního – Františka Hrabala, dostal po něm příjmení.

Nevlastní otec se stal předlohou postavy Francina z Postřižin. Polná byla pro spisovatele velkou inspirací, a to chtějí manželé Pártlovi také ukázat: „Máme tady několik fotografií, ale také knihovnu s dílem Bohumila Hrabala, občas sem lidé přinesou nějakou další knížku. No a další kouty jsou připomínkou historické Polné,“ dodává polenský patriot.

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?