Simona Hniličková, STOB

6. červen 2013

Hostem dopolední poradny byla lektorka STOBu Simona Hniličková. Řeč byla o zmrzlině - jakým způsobem ji začlenit do dietního režimu.

"Nejlepší je dát si ovocnou dřeň v kelímku bez čokolády a oplatky. Můžeme si dopřát i zmrzlinu jogurtovou, smetanové bychom se v případě diety měli raději vyhýbat," říká Simona.

Co se týče zařazení mražené pochoutky do jídelníčku, je nejlepší ji pojmout jako svačinu, kterou může nahradit. Ovocná dřeň kaloricky odpovídá právě svačině.
"Největší hřích je si dát na noc vaničku smetanového krému. Kaloricky se může rovnat až třem večeřím, což je opravdová kalorická bomba. Tomu bychom se měli vyvarovat jak při redukční dietě, tak při normálním režimu," zdůrazňuje výživová poradkyně.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.