Příliš volná výchova může děti dostat až na psychiatrii. Vzájemný respekt je ale důležitý

25. březen 2020

Mimořádná situace většinu společnosti zavřela doma. Doma jsou děti, rodiče pracují z domu a nebo mohou pracovat vůbec.

Český rozhlas Vysočina má ve svém archivu tisíce hodin audiozáznamů – rozhovorů, příspěvků, dokumentů mimo jiné o výchově z nejrůznějších úhlů pohledu.

Výchova dětí

Pohledů na to, jak z vašeho dítěte vychovat spořádaného občana, bylo řečeno skutečně mnoho. Stále se zajímáte o rozhovor z roku 2015, který tehdy vedle Tamara Pecková s odborníkem na poruchy chování Zdeňkem Martínkem.

 

V podobném duchu o pár týdnů dříve hovořil v našem vysílání dětský psychiatr František Čihák z havlíčkobrodské psychiatrické nemocnice.

Jasná pravidla a hranice

Výchově a různým pohledům na ni se věnujeme v našem vysílání pravidelně. Měli by se dospělí vkládat do sporu svých dětí? Podle psycholožky Elen Sejrkové jen v krajních případech.

autor: mik
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.