PORADNA: Kupujete-li šampon, přečtěte si jeho složení, doporučuje kadeřnice

9. květen 2018

Jak často si máme mýt vlasy? Podle kadeřnice Heleny Pudilové je to individuální věc, záleží také, v jakém prostředí se celý den pohybujeme. Dnes existují šampony, které vlasy a pokožku hlavy nepoškodí i při každodenním používání.  

„Vlasy by se měly mít podle potřeby. Dnes jsou vyvážené šampony na každodenní mytí, nedrážní pokožku. Pokud nejsou žádné problémy, i denní mytí je možné,“ řekla kadeřnice Helena Pudilová.

Záleží také na tom, kde člověk pracuje a jak moc se vlasy v uvozovkách špiní. „Pracujeme-li třeba v kuchyni je to rozdíl oproti kanceláři.“

„Máme také rekordmanky, které se nemyly vlasy 14 dnů. Vlasy se jim nemastí, a pokud se jim líbí ten účes, který mají, tak pohoda,“ zasmála se.

Jak vybrat správný šampon?

V obchodech, drogeriích jsou desítky a desítky různých šamponů a přípravků, které slibují ty nejhezčí vlasy. „Je to samozřejmě reklama. Obecně lze říci, že v drogerii najdeme produkty, které vám neublíží, ale zároveň nepomohou.“

„Nejlépe je jít k odborníkovi a vzít si šampon, který má více těch účinných látek. Je to individuální věc, každý potřebuje něco jiného,“ myslí si Helena Pudilová.

Dva nebo tři v jednom

V obchodě narazíte také na kombinované produkty, například šampon s kondicionérem v jedné lahvi. „Většinou to je od každého trochu a nic pořádně. Osobně mě zajímá složení těch produktů. Nejenom u potravin, ale i u šamponů.“

autoři: Hela Dvořáková , mik
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.