Polenský psí útulek hostí ve svém kotci cizinku. Lasie pochází z Rumunska a hledá nového pána

V psím útulku v Polné na Jihlavsku nedávno skončila fenka křížence jménem Lasie. Zajímavé je, že pochází z Rumunska. 

Do České republiky se tříletá fenka dostala díky spolkům, které pomáhají opuštěným psům.

„Nadace vyvezou zvířátka z Rumunska do Brna, tam se dělá karanténa, zvířátka jsou vykastrovaný, načipovaný, naočkovaný,“ říká provozovatelka polenského útulku Lenka Dvořáková.

Pes „podkoleňák“

Psy si pak zájemci mohou na dálku adoptovat. To se stalo i Lasie. Nová majitelka ale bohužel dlouhodobě onemocněla, a o fenku se neměl kdo starat. Proto skončila v útulku.

 

Lasie je tříletá zcela zdravá fenka křížence. „Váhově by mohla být kolem osmnácti kilo, a měřila jsem ji, do těch padesáti centimetrů. Takový ten střední pejsek podkoleňák,“ směje se Lenka Dvořáková. 

Klidná, ale ne k dětem

Fenku nedoporučuje k dětem. Je totiž třeba, aby si zvykla na nové prostředí a lidi kolem sebe, a nikdo neví, co si ve své původní domovině zažila. 

Vzhledem k tomu, že je klidná, nenáročná a neštěká, mohla by žít i v panelákovém bytě se staršími lidmi. Podle zkušeností z polenského útulku nemá Lasie problém ani s jinými psy.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.