Nové Město na Moravě se stane centrem sportovního dění

Od středy 11.1. do neděle 15.1. se ve zbrusu novém areálu pojede Světový pohár v biatlonu. Šéf organizačního výboru Jiří Hamza byl hostem pondělního Tandemu.

Sám bývalý český reprezentant v biatlonu se díky této události vrátil, jak sám říká, ke svým kořenům. Sedmnáct let totiž působil jako manažer basketbalové reprezentace žen, a na kontě má takové úspěchy jako vítězství na ME v roce 2005. Tento sport mu do života přihrál také osudovou ženu, se kterou má dnes čtyři děti. Ty teď ale v posledních týdnech vidí maximálně na fotografii v emailu, veškerý čas tráví na novoměstském areálu. Tak jako si nepamatuje téměř žádný závod ze Zlaté lyže, kde už také působil jako manažer, neužije si jako fanoušek ani o Světovém poháru v biatlonu, veškerý čas mu zabere práce. Přesto se mu tímto závodem, a hlavně chystaném MS v biatlonu příští rok, plní jeho sen.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.