Nové Město na Moravě se stane centrem sportovního dění

Od středy 11.1. do neděle 15.1. se ve zbrusu novém areálu pojede Světový pohár v biatlonu. Šéf organizačního výboru Jiří Hamza byl hostem pondělního Tandemu.

Sám bývalý český reprezentant v biatlonu se díky této události vrátil, jak sám říká, ke svým kořenům. Sedmnáct let totiž působil jako manažer basketbalové reprezentace žen, a na kontě má takové úspěchy jako vítězství na ME v roce 2005. Tento sport mu do života přihrál také osudovou ženu, se kterou má dnes čtyři děti. Ty teď ale v posledních týdnech vidí maximálně na fotografii v emailu, veškerý čas tráví na novoměstském areálu. Tak jako si nepamatuje téměř žádný závod ze Zlaté lyže, kde už také působil jako manažer, neužije si jako fanoušek ani o Světovém poháru v biatlonu, veškerý čas mu zabere práce. Přesto se mu tímto závodem, a hlavně chystaném MS v biatlonu příští rok, plní jeho sen.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...