Nosit roušku? Nevadí! Českem zněla v různých úpravách známá pohádková píseň

Neni nutno - noty, akordy, text
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Neni nutno - noty, akordy, text

Optimistická písnička Není nutno z filmu Tři veteráni se včera rozezněla celým Českem a byla slyšet i na Vysočině.

Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř zahráli skrze rozhlasové vlny a televizní obrazovku živě pro celou zemi svou písničku Není nutno, aby poděkovali všem, kdo v této nelehké době zachraňují nemocné, ale také dál dělají svou práci.

Ztratit víru? Jo, to vadí…

V Třebíči na Karlově náměstí ji zpívali lidé z radnice, ve Žďáře nad Sázavou zněla z obecního rozhlasu a v Jihlavě se přidal i se svým obnoveným refrénem básník Petr Kubíček: „Nosit roušku? Nevadí! Strašit lidi? Vadí! Sedět doma? Nevadí! Ztratit vírů? Jo, to vadí.“

Jihlava pustila hudební podklad do obecních amplionů. „Jsou určené pro varovné signály, ale budeme rádi, když je využijeme i pro něco pozitivního,“ řekl mluvčí magistrátu Radovan Daněk.

V rouškách a dvoumetrovými odstupy

V Třebíči se zpěvu ujali úředníci z radnice, na kytaru je doprovodila mluvčí Irini Martakidisová. „Policie nás vidí na kamerách, dobře dělají svou práci,“ usmála se mluvčí 

„Hlavně nesmí býti smutno, natož aby se brečelo,“ pokračovali třebíčští úředníci.

Obecní rozhlas ve Žďáře

Žďár nad Sázavou využil k pomyslnému hudebnímu doprovodu zpívajících také obecní rozhlas. „S myšlenkou přišel pan starosta,“ řekl mluvčí radnice Matěj Papáček.