Nejjednodušší králík na zelenině

15. srpen 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Králík na zelenině

Už dlouho, a dost možná že nikdy, jsem nejedla tak dobrého králíka, jako toho, co jej doma vykrmila kamarádka z Pohledu u Havlíčkova Brodu.

Základem úspěchu u rodinného stolu je ale nejen dobré domácí králičí maso, ale ještě pár věcí.

 

1 králík naporcovaný

100 g slaniny

3 velké mrkve

2 petržele

snítka tymiánu

sůl

1 kg drobnějších nových brambor

 

Králík potřebuje nechat v troubě trochu déle, než si myslíme. Kdo přidá půl hodinky, určitě nic nezkazí. Pod králíka stačí jen pár ingrediencí, aby chutnal opravdu všem – hodně kořenové zeleniny a k ní i kus slaniny. Slaninu nakrájíme asi na deset drobných klínků a prošpikujeme maso všude, kde se nám to podaří. Osolíme ze všech stran a přidáme bylinku ze zahrádky – tentokrát jsem zvolila snítky tymiánu. Oloupeme a na silnější plátky nakrájíme tři velké mrkve a dvě petržele a obložíme králíka na pekáči. V období nových brambor je také velmi výhodné přidat na pekáč omyté, ale neoloupané drobnější nové brambory. Podlijeme, abychom měli také vypečenou šťávu, a máme asi dvě hodiny volno. Když se vrátíme k troubě, můžeme oběd rovnou podávat. 

autor: dak
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?