Nejjednodušší králík na zelenině

15. srpen 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Králík na zelenině

Už dlouho, a dost možná že nikdy, jsem nejedla tak dobrého králíka, jako toho, co jej doma vykrmila kamarádka z Pohledu u Havlíčkova Brodu.

Základem úspěchu u rodinného stolu je ale nejen dobré domácí králičí maso, ale ještě pár věcí.

 

1 králík naporcovaný

100 g slaniny

3 velké mrkve

2 petržele

snítka tymiánu

sůl

1 kg drobnějších nových brambor

 

Králík potřebuje nechat v troubě trochu déle, než si myslíme. Kdo přidá půl hodinky, určitě nic nezkazí. Pod králíka stačí jen pár ingrediencí, aby chutnal opravdu všem – hodně kořenové zeleniny a k ní i kus slaniny. Slaninu nakrájíme asi na deset drobných klínků a prošpikujeme maso všude, kde se nám to podaří. Osolíme ze všech stran a přidáme bylinku ze zahrádky – tentokrát jsem zvolila snítky tymiánu. Oloupeme a na silnější plátky nakrájíme tři velké mrkve a dvě petržele a obložíme králíka na pekáči. V období nových brambor je také velmi výhodné přidat na pekáč omyté, ale neoloupané drobnější nové brambory. Podlijeme, abychom měli také vypečenou šťávu, a máme asi dvě hodiny volno. Když se vrátíme k troubě, můžeme oběd rovnou podávat. 

autor: dak
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.