Mor.Bud.-bojují proti podávání alkoholu mladistvým
V Moravských Budějovicích se rozhodli bojovat proti podávání alkoholu mladistvím. Pravidelné kontroly tam provádí pracovníci sociálního odboru městského úřadu společně s policií. V denní i noční dobu navštěvují místní kluby a restaurace, kontrolují občanské průkazy a dělají dechové zkoušky. Zatím se podařilo odhalit 12 případů a kontroly pokračují stále dál.
Starosta Moravských Budějovic Jan Nekula potvrzuje, že se nejedná o žádnou nárazovou akci. Kontroly probíhají pravidelně a o jejich zavedení město požádali sami ředitelé a učitelé z místních škol. Studenti totiž konzumovali alkohol i ráno před vyučováním a krátili si tak čekání před otevřením školy. První výsledky jsou už patrné. Akce se dostala do podvědomí místních lidí a v restauracích už mladistvím jen tak někdo nenalije.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Nábor nových rekrutů a omezení závislosti na USA. Německá armáda se rychle modernizuje
-
Křeče, závratě i zvracení. Velká nadmořská výška může být pro Čechy v Mexiku tvrdý soupeř
-
Vrací se zákon, kvůli kterému odešla Šichtařová. Koalici s ním pomáhá Společnost pro obranu svobody projevu
-
Na Sumatře uhynulo 7 procent populace orangutanů tapanulijských. Je to demografický šok, říká bioložka