Mírnou zimu nese těžce jedině hranostaj

13. leden 2012

Tato lasička se totiž na podzim zbarví do bíla, a pokud nenasněží, má několik měsíců problém ulovit potravu; všechny myši ji totiž už z dálky poznají. Hnědá barva se jí vrátí až na jaře, a ani ochránci přírody jí teď, např. přelivem, nemůžou pomoci, zavtipkoval v pátečním Tandemu Pavel Koubek.

Obecně ale zvířata letošní mírnou zimou netrpí. Ze zimního spánku se občas probudí, protáhnou, a můžou také bez sněhu snadněji doplnit zásoby. Problémem bude spíš suchá půda a málo podzemní vody.
Pravého zimního počasí si ale podle předpovědi ještě užijeme, takže doneste do krmelců kaštany, seno nebo zeleninu, a do krmítek nasypte zrní a semínka. Naše pomoc se zvířatům bude hodit.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová