Letní tipy na knihy pro děti i dospělé

4. červenec 2024

Čtení je skvělý způsob, jak strávit volný čas během prázdnin. Ať už hledáte knihy pro děti, mladistvé nebo dospělé, prázdniny jsou ideální čas na objevování nových příběhů.

Ať už máte rádi pohádky, dobrodružství nebo detektivky, určitě si přijdete na své. Prázdniny jsou prostě ideální čas pro čtení.

Nejmenší čtenáři by mohli sáhnout například po knize Floriánek z Květinové louky od Lenky Rožnovské. "Je to pohádkový příběh plný krásných ilustrací, ideální pro začínající čtenáře," vysvětluje jihlavská knihkupkyně Jana Kožichová. Další skvělou volbou jsou knihy Tove Janssonové o severských skřítcích Mumíncích, které potěší děti i rodiče.

Pro starší děti a mládež doporučuje Jana Kožichová mezinárodní bestseller Deník malého poseroutky, jehož osmnácté pokračování právě vyšlo. "Je to vtipné a rychle se to čte," dodává. Dalším skvělým tipem je nové vydání knihy Syn lovce medvědů od Karla Maye s ilustracemi Zdeňka Buriana.

Pro dospělé čtenáře nabízí Jana Kožichová několik zajímavých titulů do přírody. "Kniha Příroda České republiky je skvělým průvodcem faunou naší země," říká Jana. Dále doporučuje titul Lesní terapie od Aleše Miklíka, který ukazuje, jak využít přírodu pro zlepšení duševního zdraví.

autoři: Hela Dvořáková , hoch
Spustit audio