Krásu hledej v krasohledu

31. srpen 2012

Tento slogan najdete na internetových stránkách Martina Titze z Havlíčkova Brodu, který vyrábí krasohledy. V pátek byl hostem v Tandemu na Regionu.

Původně je Martin profesí „zdravotní bratr“, ale protože už od dětství rád kreslí a tvoří, rozhodl se před osmi lety pro úplně jiný zdroj obživy. Ve Vídni navštívil speciální stánek s krasohledy, vybavily se mu hezké vzpomínky z dětství na tuto hračku, a rozhodl se, že začne krasohledy vyrábět. Dnes už mu to jde tak od ruky, že jich zvládne i sto denně. Nejčastěji tvoří z papíru, ale najdou se i výjimky, např. největší krasohled v Česku vyrobil ze dřeva, a speciální kousek na naučnou stezku v pražské Stromovce ze železa. Jeho snem je umístit vlastní krasohled např. do parku v Havlíčkově Brodě, do kterého by mohli nahlédnout místní i turisté.

0:00
/
0:00
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová