Devadesátiny Lubomíra Lipského

19. duben 2013
Odpolední evergreeny

Jiří Tichota je dlouhé roky spojován se Spirituál kvintetem – dnes slaví 76. narozeniny. Legendární píseň „Za svou pravdou stát“ nemohla v Odpoledních evergreenech chybět. 19. dubna 1923 se v Pelhřimově narodil pan Lubomír Lipský.

Odpolední evergreeny oslavovaly tuto hereckou ikonu. Lubomír Lipský ztvárnil roli alchymisty v Císařově pekaři, zahrál si v komedii Šest medvědů s Cibulkou. Nezapomenutelná je jeho role hamižného vedoucího ve snímku Ať žijí duchové.

K devadesátinám Lubomíra Lipského popřála jeho herecká kolegyně Naďa Konvalinková a z archivu Českého rozhlasu jsme si poslechli pelhřimovský zážitek Lubomíra Lipského z období, kdy mu bylo 8 – 9 let. Lenka Filipová zazpívala „Čas je jen modrej dým“ (zítra, 20. dubna 2013 bude koncertovat v Novém Městě na Moravě).

Pan Jiří Plšek z Jihlavy vyhrál předplatné časopisu 100 + 1 zahraničních zajímavostí. Více v archivu Odpoledních evergreenů.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.