Čteme neustále, bez knížky to nejde

12. říjen 2012

Tak odpověděly v pátečním Tandemu shodně na otázku ohledně čtení dvě dámy, Markéta Hejkalová, ředitelka Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě, a Veronika Peslerová, ředitelka Krajské knihovny Vysočiny v Havlíčkově Brodě.

Markéta čte beletrii i jiné žánry, listuje romány svých přátel, kolegů spisovatelů, a v neposlední řadě pročítá i své vlastní knihy; teď jí vychází novinka Andělé dne a noci. Veronika čte hlavně odborné studie a materiály, a když jí zbyde chvilka, tak nejčastěji sáhne po pohádkách pro malého synka. Obě dvě také pročítaly nominované knížky v anketě Nejkrásnější kniha Vysočiny 2012. Do té se můžete zapojit i vy, všech čtrnáct adeptů ucházejících se o hlavní cenu od ČRo Region, najdete na našich stránkách. Vítěze se dozvíme na 22. ročníku Podzimního knižního veletrhu, který začíná v Havlíčkově Brodě v pátek 19. října.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.